Universitetda sig‘imi 2094 o‘ringa mo‘ljallangan 4 ta talabalar turar joyi mavjud.
Jumladan, 1-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 822 o‘ringa mo‘ljallangan, 2-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 772 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, universitet hududida joylashgan, o‘quv binolarigacha bo‘lgan masofa 100-200 metrni tashkil qiladi.
3-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 350 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, Yangiyer shahar, Pedagogika fakulteti hududida joylashgan, o‘quv binosigacha bo‘lgan masofa 50 metrni tashkil qiladi.
4-sonli talabalar turar joyi 2 qavatli, 150 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, Boyovut tumani Jismoniy madaniyat fakulteti hududida joylashgan, o‘quv binosigacha bo‘lgan masofa 60 metrni tashkil qiladi.
TTJlarda talabalar uchun barcha sharoit va qulayliklar yaratilgan, jumladan, 1 va 3-sonli talabalar turar joylarida tibbiyot xonalari tashkil etilgan, 1-sonli va 2-sonli TTJlarda 5 muhim tashabbusni joriy etish maqsadida alohida xonalar, kutubxona, sport (fitnes) xonasi, musiqa va tasviriy san’at xonasi hamda kompyuter xonalari tashkil etilgan. Ushbu xonalar zarur sport jihozlari, musiqa asboblari, kompyuter jamlanmasi, darslik va badiiy adabiyotlari bilan ta’minlangan. 1-sonli TTJda sartaroshxona (4 o‘rinli), 2-sonli TTJda tikuvchilik (4 dona tikuv mashinasiga mo‘ljallangan) xonasi tashkil qilinib talabalarga to‘liq xizmat ko‘rsatadi.
- Universitetda talabalar turar joyiga talabalarni joylashtirishda yotoqxonaga talab yuqori bo‘lganligi sababli Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 1 noyabrdagi 1019-sonli buyrug’i bilan tasdiqlangan “Talabalar turar joylari to‘g’risida”gi NIZOMning 4-bobi, (TTJ faoliyatini tashkil etish) 26-bandida ko‘rsatilgan talablar ketma-ketligi asosida joylashtiriladi.
(Chin yetim talabalar, “Mehribonlik uylari” tarbiyalanuvchilari, nogironligi mavjud talabalar, ijtimoiy himoyaga muhtoj, moddiy ahvoli og‘ir talabalar (shuningdek, bitta oilada 2 yoki undan ortiq shaxs to‘lov-shartnoma asosida o‘qiyotgan bo‘lsa), xorijdan kelib tahsil olayotgan talabalar, 1-2-bosqich talabalari, Yoshlar ittifoqining faollari, Xalqaro miqyosdagi fan olimpiadalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar, yozgi ta’til davrida “Fidokor” yoshlar mehnat otryadi tarkibida TTJni ta’mirlashda ishtirok etgan talabalar, TTJda doimiy ravishda talabalar kengashi raisi, qavat sardorlari va boshqa jihatlari bilan doimiy ravishda faollik ko‘rsatib kelayotgan talabalarga ustuvorlik beriladi).

Information about student accommodation
In particular, student residence No. 1 is 4-storey, designed for 822 places, student residence No. 2 is 4-storey, designed for 772 places, located on the territory of the university, close to educational buildings the distance is 100-200 meters.
Student residence No. 3 has 4 floors, is designed for 350 places, is located in the territory of the Pedagogical Faculty of Yangiyer city, the distance to the educational building is 50 meters.
Student residence No. 4 is 2-storey, designed for 150 places, located in the territory of the Faculty of Physical Culture of Boyovut district, the distance to the educational building is 60 meters.
All facilities and amenities for students have been created in TTJs, including medical rooms in student residences No. 1 and 3, separate rooms, library, sports (fitness) room, music room in order to introduce 5 important initiatives in TTJs No. 1 and 2 and a visual arts room and computer rooms have been established. These rooms are equipped with necessary sports equipment, musical instruments, computer equipment, textbooks and literature. A hairdressing salon (4 seats) in TTJ No. 1, and a sewing room (for 4 sewing machines) in TTJ No. 2 are organized and provide full service to students.
- 4 of the REGULATION "On Student Accommodation" approved by Order No. 1019 of the Ministry of Higher and Secondary Special Education dated November 1, 2019, due to the high demand for dormitories in student accommodation at the university Chapter, (organization of TTJ activities) is placed based on the sequence of requirements specified in paragraph 26.
(Students who are truly orphaned, foster children of "Merhibonlik Houses", students with disabilities, students in need of social protection, students with a difficult financial situation (as well as if 2 or more people in one family are studying on the basis of a payment contract), from abroad incoming students, students of the 1st and 2nd stages, activists of the Youth Union, students who have won the International Science Olympiad, students who participated in the repair of the TTJ as part of the "Fidokor" youth labor squad during the summer vacation, at the TTJ Priority is given to students who are constantly active with the student council chairman, floor captains and other aspects).