Universitetda sig‘imi 2094 o‘ringa mo‘ljallangan 4 ta talabalar turar joyi mavjud.
Jumladan, 1-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 822 o‘ringa mo‘ljallangan, 2-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 772 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, universitet hududida joylashgan, o‘quv binolarigacha bo‘lgan masofa 100-200 metrni tashkil qiladi.
3-sonli talabalar turar joyi 4 qavatli, 350 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, Yangiyer shahar, Pedagogika fakulteti hududida joylashgan, o‘quv binosigacha bo‘lgan masofa 50 metrni tashkil qiladi.
4-sonli talabalar turar joyi 2 qavatli, 150 o‘ringa mo‘ljallangan bo‘lib, Boyovut tumani Jismoniy madaniyat fakulteti hududida joylashgan, o‘quv binosigacha bo‘lgan masofa 60 metrni tashkil qiladi.
TTJlarda talabalar uchun barcha sharoit va qulayliklar yaratilgan, jumladan, 1 va 3-sonli talabalar turar joylarida tibbiyot xonalari tashkil etilgan, 1-sonli va 2-sonli TTJlarda 5 muhim tashabbusni joriy etish maqsadida alohida xonalar, kutubxona, sport (fitnes) xonasi, musiqa va tasviriy san’at xonasi hamda kompyuter xonalari tashkil etilgan. Ushbu xonalar zarur sport jihozlari, musiqa asboblari, kompyuter jamlanmasi, darslik va badiiy adabiyotlari bilan ta’minlangan. 1-sonli TTJda sartaroshxona (4 o‘rinli), 2-sonli TTJda tikuvchilik (4 dona tikuv mashinasiga mo‘ljallangan) xonasi tashkil qilinib talabalarga to‘liq xizmat ko‘rsatadi.
- Universitetda talabalar turar joyiga talabalarni joylashtirishda yotoqxonaga talab yuqori bo‘lganligi sababli Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2019 yil 1 noyabrdagi 1019-sonli buyrug’i bilan tasdiqlangan “Talabalar turar joylari to‘g’risida”gi NIZOMning 4-bobi, (TTJ faoliyatini tashkil etish) 26-bandida ko‘rsatilgan talablar ketma-ketligi asosida joylashtiriladi.
(Chin yetim talabalar, “Mehribonlik uylari” tarbiyalanuvchilari, nogironligi mavjud talabalar, ijtimoiy himoyaga muhtoj, moddiy ahvoli og‘ir talabalar (shuningdek, bitta oilada 2 yoki undan ortiq shaxs to‘lov-shartnoma asosida o‘qiyotgan bo‘lsa), xorijdan kelib tahsil olayotgan talabalar, 1-2-bosqich talabalari, Yoshlar ittifoqining faollari, Xalqaro miqyosdagi fan olimpiadalarida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan talabalar, yozgi ta’til davrida “Fidokor” yoshlar mehnat otryadi tarkibida TTJni ta’mirlashda ishtirok etgan talabalar, TTJda doimiy ravishda talabalar kengashi raisi, qavat sardorlari va boshqa jihatlari bilan doimiy ravishda faollik ko‘rsatib kelayotgan talabalarga ustuvorlik beriladi).

Информация о студенческом общежитии
В частности, студенческое общежитие №1 4-х этажное, рассчитано на 822 места, студенческое общежитие №2 4-х этажное, рассчитано на 772 места, расположено на территории университета, в непосредственной близости от учебных корпусов на расстоянии 100- 200 метров.
Студенческая резиденция №3 имеет 4 этажа, рассчитана на 350 мест, расположена на территории Педагогического факультета города Янгиер, расстояние до учебного корпуса 50 метров.
Студенческое общежитие №4 2-х этажное, рассчитано на 150 мест, расположено на территории факультета физической культуры Бойовутского района, расстояние до учебного корпуса 60 метров.
В ВТП созданы все условия и удобства для студентов, в том числе медицинские кабинеты в студенческих общежитиях №1 и 3, отдельные кабинеты, библиотека, спортивный (фитнес) зал, музыкальный зал с целью внедрения 5 важных инициатив в ВТП №1 и 2, а также зал изобразительного искусства и компьютерные классы. Эти залы оснащены необходимым спортивным инвентарем, музыкальными инструментами, компьютерной техникой, учебниками и литературой. Парикмахерская (4 места) в ТТП №1 и швейный цех (на 4 швейные машины) в ТТП №2 организованы и обеспечивают полное обслуживание студентов.
- 4 ПОЛОЖЕНИЯ «О студенческих общежитиях», утвержденного приказом Министерства высшего и среднего специального образования от 01.11.2019 № 1019, в связи с высоким спросом на общежития в студенческих общежитиях на отделении вуза, (организация ТТЖ деятельности) размещается исходя из последовательности требований, указанных в пункте 26.
(Студенты, являющиеся истинно сиротами, воспитанники «Дома Мехрибонлик», учащиеся с ограниченными возможностями здоровья, учащиеся, нуждающиеся в социальной защите, учащиеся с трудным материальным положением (а также если 2 и более человек в одной семье обучаются на базе договор оплаты), из-за рубежа поступающие студенты, студенты 1 и 2 очереди, активисты Союза молодежи, студенты - победители Международной научной олимпиады, студенты, участвовавшие в ремонте ТТЖ в составе молодежной организации "Фидокор". трудовой отряд во время летних каникул, на TTJ приоритет отдается студентам, которые постоянно активны с председателем студенческого совета, капитанами этажей и другими аспектами).