Men oʻqishga kirsam qayerda turaman?
Hademay yangi oʻquv yili boshlanadi. Uzoqdan qatnab oʻqiydigan talabalar uchun turarjoy topish masalasi haqiqiy muammoga aylanadi. Boisi oliy taʼlimga talabalar qamrovining oshgani sayin yotoqxonaga boʻlgan ehtiyoj ham ortib bormoqda.
Guliston davlat universitetida bu borada ijobiy yechimlarga erishildi.
Bugungi kunda oliy taʼlim muassasasining 4 ta talabalar turarjoyi quvvati 2094 oʻringa moʻljallangan boʻlib, mazkur koʻrsatkich mavjud ehtiyojni toʻliq qoplash imkonini bermoqda.
Bundan tashqari, oliygoh asosiy darvozasi oldida tashkil qilingan “Talabalar turarjoylari va ijara xonadonlari” boʻyicha maʼlumotlar markazida talabalarning yotoqxona va ijara xonadoni bilan bogʻliq muammolari masʼullar tomonidan tezkorlik bilan ijobiy hal etilmoqda.
Maʼlumot uchun: universitet yotoqxonalariga joylashish uchun Davlat xizmatlari markazi yoki Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali  my.gov.uz orqali elektron ariza yuborish mumkin.

Где я буду жить, когда поступлю в университет?
Скоро начнется новый учебный год. Для студентов-заочников найти жилье становится настоящей проблемой. Поэтому по мере увеличения количества студентов в высших учебных заведениях растет и потребность в общежитиях.
Гулистанский государственный университет добился положительных решений в этом отношении.
Сегодня вместимость 4 студенческих общежитий вуза рассчитана на 2094 места, и этот показатель позволяет полностью покрыть текущую потребность.
Кроме того, в информационном центре «Студенческие общежития и съемные квартиры», организованном перед главными воротами университета, проблемы студентов, связанные с общежитием и съемной квартирой, оперативно решаются положительно чиновниками.
Для информации: подать электронное заявление на размещение в общежитиях университета можно через Центр государственных услуг или Единый портал интерактивных государственных услуг my.gov.uz.