Qabul kunlari:har kuni 9:00 dan 16:30
18.11.2000-29.05.2001yy.- Guliston shahar 11- sonli umumiy o’rta ta’lim maktab biologiya fani o’qituvchisi
18.12.2001-01.09.2003yy.- Guliston davlat universiteti “Botanika va ekologiya” kafedrasi katta laboranti
02.09.2003-12.09.2013yy.- Guliston davlat univеrsitеti umumiy biologiya kafеdrasi oʻqituvchisi
13.09.2013-08.09.2019yy.- Guliston davlat univеrsitеti umumiy biologiya kafеdrasi oʻqituvchisi
09.09.2019-05.02.2023yy.- Guliston davlat univеrsitеti biologiya kafеdrasi katta oʻqituvchisi
06.02.2023-03.01.2024yy.- Guliston davlat univеrsitеti biologiya kafеdrasi dotsеnt v.b.
04.01.2024 y- 27.08.2024- Guliston davlat univеrsitеti tabiiy fanlar fakulteti o’quv ishlari bo’yicha dekan o’rinbosari
28.08.2024-x.v.- Guliston davlat univеrsitеti tabiiy fanlar fakulteti Biologiya kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda
Biologiya kafedrasi 1985-yili tashkil etilgan. Kafedra tomonidan oʻtgan muddat davomida biologiya va qishloq xoʻjaligi, biologiya-kimyo, biologiya yoʻnalishlarida mutaxassislar tayyorlangan. Kafedraga 1985-1987 yillarda I.SH. Xalpayev, 1987-1999 yillarda I.Z. Axmetov, 1999-2001 yillar A. Pozilov, 2001-2009 yillarda H.H. Qo'shiyev, 2010 yilda A.Pozilov, 2011 yilda N.O. Sulaymonov, 2012-2020 yillarda Z.U. Abduqulov, 2020-2021 yillarda M.M. Ergashev, 2021-2022 yillarda Z.U. Abduqulov, 2022 yildan O.X. Yunusovlar mudir bo'lib kelmoqda. Kafedrada 30 nafardan ortiq professor-oʻqituvchilari o'z faoliyatlarini olib borishad. Biologiya yoʻnalishidagi talabalar uchun 40 ta fan boʻyicha zamonaviy pedagogik va axborot texnologiyalari asosida bilim, koʻnikma va malaka bermoqdalar.

Доктор философии (PhD) биологических наук
В 2004-2008 годах учился в Гулистанском государственном университете по специальности «Биология» и получил степень бакалавра.
В 2010-2012 годах учился на кафедре биохимии Национального университета Узбекистана, а в 2012 году получил степень магистра.
В 2012-2019 годах работал преподавателем кафедры общей биологии Гулистанского государственного университета.
В 2019-2020 годах учился в Гулистанском государственном университете в стажировке-научно-исследовательском институте.
в 2021 г. д.ф.н., профессор. Под руководством И.З.Курбанбаева защитил докторскую диссертацию по физиолого-биохимическим особенностям образцов сорго (Sorghum vulgare (Pers.)) и сорго африканского (Pennisetum glaucum (L.) R.Br) в условиях засоленной почвы. Успешно защитил и получил степень доктора философии (PhD) в области биологических наук.
В 2021 году работал заместителем декана по учебной работе заочного факультета Гулистанского государственного университета.
С 5 сентября 2022 года работает заведующим кафедрой биологии Гулистанского государственного университета.
История кафедры Биология.
Кафедра Биологии была образована в 1985 году. За прошедшее время со стороны кафедры были подготовлены специалисты по направлениям биология и сельское хозяйство, биология-химия, биология. Кафедрой руководили в 1985-1987 годах И.Ш.Халпаев,1987-1999 годах И.З.Ахмедов,1999-2001 годах А.Позилов, 2001-2009 годах Х.Х.Кушиев, 2010 году А.Позилов, 2011 году Н.O. Сулаймонов, 2012-2020 годах З.У.Абдикулов, 2020-2021 годах M.M. Эргашев, 2021-2022 годах З.У.Абдикулов, с 2022 года O.X. Юнусов. На кафедре преподают более 30 профессоров и преподавателей. Для студентов направления Биология на основе современных педагогических и информационных технологий даются знания, навыки и умения более чем по 40 предметам.