Qabul kunlari:har kuni 9:00 dan 16:30
18.11.2000-29.05.2001yy.- Guliston shahar 11- sonli umumiy o’rta ta’lim maktab biologiya fani o’qituvchisi
18.12.2001-01.09.2003yy.- Guliston davlat universiteti “Botanika va ekologiya” kafedrasi katta laboranti
02.09.2003-12.09.2013yy.- Guliston davlat univеrsitеti umumiy biologiya kafеdrasi oʻqituvchisi
13.09.2013-08.09.2019yy.- Guliston davlat univеrsitеti umumiy biologiya kafеdrasi oʻqituvchisi
09.09.2019-05.02.2023yy.- Guliston davlat univеrsitеti biologiya kafеdrasi katta oʻqituvchisi
06.02.2023-03.01.2024yy.- Guliston davlat univеrsitеti biologiya kafеdrasi dotsеnt v.b.
04.01.2024 y- 27.08.2024- Guliston davlat univеrsitеti tabiiy fanlar fakulteti o’quv ishlari bo’yicha dekan o’rinbosari
28.08.2024-x.v.- Guliston davlat univеrsitеti tabiiy fanlar fakulteti Biologiya kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda
Biologiya kafedrasi 1985-yili tashkil etilgan. Kafedra tomonidan oʻtgan muddat davomida biologiya va qishloq xoʻjaligi, biologiya-kimyo, biologiya yoʻnalishlarida mutaxassislar tayyorlangan. Kafedraga 1985-1987 yillarda I.SH. Xalpayev, 1987-1999 yillarda I.Z. Axmetov, 1999-2001 yillar A. Pozilov, 2001-2009 yillarda H.H. Qo'shiyev, 2010 yilda A.Pozilov, 2011 yilda N.O. Sulaymonov, 2012-2020 yillarda Z.U. Abduqulov, 2020-2021 yillarda M.M. Ergashev, 2021-2022 yillarda Z.U. Abduqulov, 2022 yildan O.X. Yunusovlar mudir bo'lib kelmoqda. Kafedrada 30 nafardan ortiq professor-oʻqituvchilari o'z faoliyatlarini olib borishad. Biologiya yoʻnalishidagi talabalar uchun 40 ta fan boʻyicha zamonaviy pedagogik va axborot texnologiyalari asosida bilim, koʻnikma va malaka bermoqdalar.

Head of the department:Yunusov Oybek Khabibullayevich
During the years 2004-2008 Gulistan State University in the field of Biology studied and received a bachelor's degree.
Uzbekistan National during 2010-2012 In 2012, he studied at the Biochemistry Department of the University and received his master's degree.
2In 2012-2019, he was a teacher at the General Biology Department of Gulistan State University worked in the position.
Research intern at Gulistan State University in 2019-2020 studied at the institute.
in 2021 b.f.d., professor. Under the leadership of I. Dzh. Kurbanbayev Sorghum (Sorghum vulgare (Pers.)) and African sorghum (Pennisetum glaucum (L.) R.Br) physiological and biochemical of different cultivar samples in saline soil conditions Biological sciences, having successfully defended a doctoral thesis on the subject of specialization received the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in
In 2021, Gulistan is a state as the deputy dean for academic affairs in the external department of the university worked
From September 5, 2022, he is the head of the Biology Department of Gulistan State University has been working in the position.
The Department of Biology was established in 1985. Biology and Agriculture during the past term by the department specialists were trained in the areas of economy, biology-chemistry, biology. In 1985-1987, I.SH joined the department. Khalpayev, in 1987-1999 I.Z. Akhmetov, 1999-2001 A. Pozilov, 2001-2009 H.H. Koshiev, In 2010, A. Pozilov, in 2011, N.O. Sulaymanov, Z.U. in 2012-2020. Abduqulov, M.M. in 2020-2021. Ergashev, Z.U. in 2021-2022. Abduqulov, from 2022 O.Kh. The Yunusovs are the managers. 30 in the department more than one professor-teacher conducts their activities. Biology students knowledge, skills and qualifications based on modern pedagogical and information technologies in 40 subjects are giving