1990-2000 yillar davomida Sirdaryo viloyati Boyovut tumanidagi 36-o‘rta maktabda tahsil olgan.
Mehnat faoliyatini 2005-2007 yillarda Jizzax shaha Ko‘zi ojiz bolalar maktab internati kimyo fani o‘qituvchisi.
2008-2010 yillar shu internatning ma‘naviy-ma‘rifiy ishlari bo‘yicha derektor o‘rinbosari bo‘lib ish boshlagan.
2010-2016 yillar Guliston davlat universitetining “Umumiy kimyo” kafedrasi o‘qituvchisi.
2016-2022 yillar Guliston davlat universitetining “Kimyo” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
2022-2024 yillar Guliston davlat universiteti Tabiiy fanlar fakulteti o‘quv ishlari bo‘yicha dekan o‘rinbosari.
50 dan ortiq ilmiy maqola va tezislar muallifi. Shu jumladan 5 ta uslubiy, 1 ta darslik va 1 ta monografiya chop ettirgan.
Shuningdek, 2018-2020 yillar davomida amaliy loyihada faoliyat olib borgan.
Ilmiy-pedagogik faoliyati davomida “Organik kimyo”, “Bioorganik kimyo”, “Noorganik kimyo”, “Kimyo o‘qitish metodikasi” va magistratura mutaxasisli bo‘yicha “Kimyoning zamonaviy muammolari”, “Geterahalqali birikmalar kimyosi” fanlaridan ma’ruza va amaliy mashg‘ulotlaridan dars berib kelmoqda. 20 dan ortiq kimyo ta’lim yo‘nalishi talabalariga bitiruv malakaviy ishiga hamda 4 nafar magistrlik dissertatsiyasiga rahbarlik qilgan.

Приёмные дни: Каждый день 09:00 17:00 (кроме субботы)
В 2006-2008 годах учился в магистратуре Джизакского государственного педагогического университета. образованный.
В 2011-2013 годах был докторантом Гулистанского государственного университета.
В 2005-2007 гг. г. Джизак Слепые дети учитель химии школы-интерната.
2008-2010 годы этой школы-интерната работа заместителем директора по духовно-просветительской работе начал 2010-2016 гг. – Общая химия Гулистанского государственного университета. преподаватель кафедры
2016-2022 гг., Гулистанский государственный университет Старший преподаватель кафедры химии Гулистанского государственного университета.
С 2022 года. В должности заместителя декана по учебной работе факультета естественных наук.
Автор более 50 научных статей и диссертаций. В том числе 5 методический, издал 1 учебник и 1 монографию. Также в течение 2018-2020 гг. работал над практическим проектом. Органичен в научно-педагогической деятельности химия, Биоорганическая химия, Неорганическая химия, Химия кандидат химии в методике преподавания и степень магистра современные проблемы, химия гетероциклических соединений читал лекции и практические занятия. Более 20 хим. студентам сферы образования для дипломной работы и 4 степеней магистра руководил его диссертацией.