Talaba-yoshlar bilan huquqiy profilaktika tadbiri o‘tkazildi
2023-yil 27-fevral sanasida Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan jinoyatchilik va huquq buzarliklarning oldini olishga qaratilgan profilaktika tadbiri o‘tkazildi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Ichli ishlar vazirligi Tergov departamenti bo'lim boshlig‘i Rustam Bozorov, universitetning yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektori Faxriddin Niyazov, rektor maslahatchisi Oybek Inamov, profilaktika inspektori kapitan Ahmadjon Usmonovlar talaba-yoshlarga jamoat tartibini saqlash, yot g‘oyalar ta’siriga tushib qolmaslik, korrupsiyaga qarshi kurashish, giyohvand va psixotrop moddalarning zararli oqibatlari to‘g‘risida ma’ruza qilishdi.
Tadbirda Rustam Bozorov tomonidan universitetda amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganilib, profilaktika inspektori Ahmadjon Usmonovning sohada amalaga oshirayotgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi. Tadbir yakunida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.

A legal prevention event was held with students
On February 27, 2023, a preventive event aimed at preventing crime and law violations was held with the students of Gulistan State University. Rustam Bozorov, the head of the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, Fakhriddin Niyazov, the 1st vice-rector for work with youth and spiritual and educational issues of the university, Oybek Inamov, advisor to the rector, Captain Ahmadjon Usmanov, preventive inspector, students young people were given a lecture on maintaining public order, not being influenced by foreign ideas, fighting corruption, and the harmful effects of narcotics and psychotropic substances.
At the event, Rustam Bozorov studied the work being carried out at the university, and listened to the report of prevention inspector Ahmadjon Usmanov on the work being carried out in the field. At the end of the event, an open dialogue was held with the students.