Talaba-yoshlar bilan huquqiy profilaktika tadbiri o‘tkazildi
2023-yil 27-fevral sanasida Guliston davlat universiteti talaba-yoshlari bilan jinoyatchilik va huquq buzarliklarning oldini olishga qaratilgan profilaktika tadbiri o‘tkazildi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Ichli ishlar vazirligi Tergov departamenti bo'lim boshlig‘i Rustam Bozorov, universitetning yoshlar bilan ishlash va ma’naviy-ma’rifiy masalalar bo‘yicha 1-prorektori Faxriddin Niyazov, rektor maslahatchisi Oybek Inamov, profilaktika inspektori kapitan Ahmadjon Usmonovlar talaba-yoshlarga jamoat tartibini saqlash, yot g‘oyalar ta’siriga tushib qolmaslik, korrupsiyaga qarshi kurashish, giyohvand va psixotrop moddalarning zararli oqibatlari to‘g‘risida ma’ruza qilishdi.
Tadbirda Rustam Bozorov tomonidan universitetda amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganilib, profilaktika inspektori Ahmadjon Usmonovning sohada amalaga oshirayotgan ishlari yuzasidan hisoboti tinglandi. Tadbir yakunida talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.

Со студентами проведена правовая профилактика
27 февраля 2023 года со студентами Гулистанского государственного университета было проведено профилактическое мероприятие, направленное на предупреждение правонарушений и правонарушений. Рустам Бозоров, начальник Следственного управления МВД Республики Узбекистан, Фахриддин Ниязов, 1-й проректор по работе с молодежью и духовно-просветительским вопросам университета, Ойбек Инамов, советник ректора, Капитану Ахмаджону Усманову, инспектору-предупредителю, студенческой молодежи была прочитана лекция по охране общественного порядка, неподверженности влиянию чужих идей, борьбе с коррупцией, вредным действием наркотических средств и психотропных веществ.
На мероприятии Рустам Бозоров ознакомился с работой, проводимой в университете, и заслушал отчет инспектора по профилактике Ахмаджона Усманова о работе, проводимой на местах. В завершение мероприятия состоялся открытый диалог со студентами.