⚡️Talabalarning oʻqishni koʻchirishi va qayta tiklashi uchun ariza qabul qilish boshlandi.
2023/2024-oʻquv yili uchun O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 20-iyundagi 393-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim muassasalari talabalari oʻqishini koʻchirish qayta tiklash va oʻqishdan chetlashtirish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-iyundagi “Davlat oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish jarayonini tashkil etish to‘g‘risida”gi PQ-279-son qarori hamda 2023-yil 15-iyundagi F-31-sonli farmoyishiga asosan respublika oliy taʼlim muassasalariga talabalar oʻqishini koʻchirish, qayta tiklash boʻyicha arizalar quyidagi elektron tizimlar orqali qabul qilinadi:
➡️ O‘qishni ko‘chirish muddati (15-iyuldan 5-avgustga qadar)
👉 transfer.edu.uz (http://transfer.edu.uz/) — davlat OTMlarining biridan boshqasiga;
👉 my.uzbmb.uz (http://my.uzbmb.uz/) — xorijiy mamlakatlarda yoki respublikada faoliyat yuritayotgan xorijiy va nodavlat OTMlaridan davlat OTMlariga.
➡️ GulDU doirasida mos va turdosh yo‘nalishga o‘qishini ko‘chirish va tiklash uchun taqdim etiladigan xujjatlar:

⚡️Начался прием заявок на перевод и возобновление обучения студентов.
На 2023/2024 учебный год Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 20 июня 2017 года № 393 «О порядке зачисления, восстановления и отчисления обучающихся высших учебных заведений», О Постановление № ПП-279 Президента Республики Узбекистан от 15 июня 2022 г. «Об организации процесса приема в государственные высшие учебные заведения» и № Ф-31 от 15 июня 2023 г. Согласно постановлению, заявления о переводе и возобновлении прием в высшие учебные заведения республики осуществляется через следующие электронные системы:
➡️ Период переноса учебы (с 15 июля по 5 августа)
👉 transfer.edu.uz (http://transfer.edu.uz/) — из одного государственного вуза в другой;
👉 my.uzbmb.uz (http://my.uzbmb.uz/) — от иностранных и негосударственных ТСО, работающих в зарубежных странах или республике, до государственных ТСО.
➡️ Документы, которые необходимо предоставить для перевода и восстановления учебы на подходящее и аналогичное направление в рамках ГулДУ: