⚡️Talabalarning oʻqishni koʻchirishi va qayta tiklashi uchun ariza qabul qilish boshlandi.
2023/2024-oʻquv yili uchun O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 20-iyundagi 393-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim muassasalari talabalari oʻqishini koʻchirish qayta tiklash va oʻqishdan chetlashtirish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 15-iyundagi “Davlat oliy ta’lim muassasalariga o‘qishga qabul qilish jarayonini tashkil etish to‘g‘risida”gi PQ-279-son qarori hamda 2023-yil 15-iyundagi F-31-sonli farmoyishiga asosan respublika oliy taʼlim muassasalariga talabalar oʻqishini koʻchirish, qayta tiklash boʻyicha arizalar quyidagi elektron tizimlar orqali qabul qilinadi:
➡️ O‘qishni ko‘chirish muddati (15-iyuldan 5-avgustga qadar)
👉 transfer.edu.uz (http://transfer.edu.uz/) — davlat OTMlarining biridan boshqasiga;
👉 my.uzbmb.uz (http://my.uzbmb.uz/) — xorijiy mamlakatlarda yoki respublikada faoliyat yuritayotgan xorijiy va nodavlat OTMlaridan davlat OTMlariga.
➡️ GulDU doirasida mos va turdosh yo‘nalishga o‘qishini ko‘chirish va tiklash uchun taqdim etiladigan xujjatlar:

⚡️Applications for transfer and renewal of studies of students have started.
For the academic year 2023/2024, the Regulation of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 393 dated June 20, 2017 "On the procedure for transfer, restoration and expulsion of students of higher education institutions", O Decision No. PQ-279 of the President of the Republic of Uzbekistan of June 15, 2022 "On organizing the admission process to state higher education institutions" and No. F-31 of June 15, 2023 According to the decree, applications for transferring and resuming student studies at higher educational institutions of the republic are accepted through the following electronic systems:
➡️ Study transfer period (from July 15 to August 5)
👉 transfer.edu.uz (http://transfer.edu.uz/) — from one state HEI to another;
👉 my.uzbmb.uz (http://my.uzbmb.uz/) — from foreign and non-state TSOs operating in foreign countries or the republic to state TSOs.
➡️ Documents to be submitted for transfer and restoration of studies to a suitable and similar direction within GulDU: