Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navroʻz!
Guliston davlat universitetida “Navro‘z” umumxalq bayrami munosabati bilan bayram tadbirlari boshlandi.
Universitetning “Ma’naviyat va ma’rifat maydoni”da bayram tadbirlarining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori t.f.d. professor M.Xodjiyev tabrik so‘zi bilan ochib berdi. Tabrik nutqida yasharish, yangilanish bayrami-Navro‘zning tarixi, uning xalqimiz milliy qadriyatlari orasidagi o‘rni haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shundan so‘ng universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori K.Kudratov tomonidan "Rektor kubogi" doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida tashkil etilgan sport va milliy o‘yinlar musobaqasiga start berildi.
Bayram munosabati bilan San'atshunoslik fakultetining ijodkor yoshlari tomonidan "Navro'z-go'zallik timsoli" mavzusidagi ijod ko'rgazmasi tashkil etildi.

В Гулистанском государственном университете начались праздничные мероприятия, посвященные общенациональному празднику «Навруз».
На «Площади духовности и просвещения» университета состоялась торжественная церемония открытия праздничных мероприятий. Открыл мероприятие ректор университета, доктор технических наук, профессор М. Ходжиев, поздравив всех с праздником. В своей поздравительной речи он подробно рассказал об истории праздника Навруз, символизирующего обновление и возрождение, а также о его значении среди национальных ценностей нашего народа.
Затем проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе К. Кудратов дал старт соревнованиям по спортивным и национальным играм среди студентов в рамках «Кубка ректора».
В честь праздника творческая молодежь факультета искусств организовала выставку произведений искусства на тему «Навруз – символ красоты».