Qadriyatlaring boqiy bo'lsin, Navroʻz!
Guliston davlat universitetida “Navro‘z” umumxalq bayrami munosabati bilan bayram tadbirlari boshlandi.
Universitetning “Ma’naviyat va ma’rifat maydoni”da bayram tadbirlarining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori t.f.d. professor M.Xodjiyev tabrik so‘zi bilan ochib berdi. Tabrik nutqida yasharish, yangilanish bayrami-Navro‘zning tarixi, uning xalqimiz milliy qadriyatlari orasidagi o‘rni haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Shundan so‘ng universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha 1-prorektori K.Kudratov tomonidan "Rektor kubogi" doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida tashkil etilgan sport va milliy o‘yinlar musobaqasiga start berildi.
Bayram munosabati bilan San'atshunoslik fakultetining ijodkor yoshlari tomonidan "Navro'z-go'zallik timsoli" mavzusidagi ijod ko'rgazmasi tashkil etildi.

Festive events dedicated to the national holiday of “Navruz” have begun at Gulistan State University.
The opening ceremony of the celebrations took place in the university's "Spirituality and Enlightenment Square." The event was opened with a congratulatory speech by the university's rector, Doctor of Technical Sciences, Professor M. Khodjiyev. In his speech, he provided detailed information about the history of Navruz, a holiday symbolizing renewal and revival, and its significance among the national values of our people.
Following this, the university's First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, K. Kudratov, launched competitions in sports and traditional games among students as part of the “Rector’s Cup.”
In honor of the holiday, creative students from the Faculty of Arts organized an art exhibition titled "Navruz – A Symbol of Beauty."