"Kelajakka qadam" dasturi: Bitiruvchilar uchun yangi imkoniyatlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 14-fevraldagi PQ-61-sonli qaroriga binoan oliy ta’lim muassasalari bitiruvchilarini ishga joylashish jarayonini qo‘llab-quvvatlash maqsadida “Kelajakka qadam” dasturi yo‘lga qo‘yildi.
Ushbu dasturda yosh mutaxassislarning kelajakdagi faoliyatiga yo‘nalish berish, kasbiy ko‘nikmalarini mustahkamlash hamda ularning bandligini ta’minlashda muhim rol o‘ynaydi. Shuningdek, yoshlarning amaliy tajriba orttirishlari, zamonaviy ish bozori bitiruvchi talablariga moslashishlari va o‘z professionallar sifatida muvaffaqiyatli faoliyat yuritishlari uchun zarur ko‘nikmalarni rivojlantirishga xizmat qiladi.
Mazkur dastur doirasida Guliston davlat universiteti bitiruvchi talabalar uchun “Kelajakka qadam” haqida ma’lumot olish uchun O‘zmilliybank AJ Sirdaryo viloyati filiali xodimi orqali o‘zingizni biznes rejalaringiz asosida maqsadli kreditlar olish imkoniyati mavjud.

В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан №PQ-61 от 14 февраля 2025 года была запущена программа «Шаг в будущее», направленная на поддержку выпускников высших образовательных учреждений в процессе трудоустройства.
Данная программа играет важную роль в профориентации молодых специалистов, укреплении их профессиональных навыков и обеспечении занятости. Кроме того, она способствует приобретению практического опыта, адаптации к требованиям современного рынка труда и развитию необходимых компетенций для успешной профессиональной деятельности.
В рамках программы выпускники Гулистанского государственного университета имеют возможность получить консультации о проекте «Шаг в будущее» и оформить целевые кредиты для реализации своих бизнес-идей через сотрудника Сырдарьинского филиала АО «Узнацбанк».