Mahalla yoshlari bilan ishlar davom etmoqda
Bugun Guliston davlat universiteti rektori, professor M.T.Xodjiyevga biriktirilgan Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani “Nurafshon” hamda “Bog‘iston” MFYda istiqomat qilayotgan yoshlar bilan navbatdagi ochiq muloqot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi,
Universitet rektori har bir yosh bilan birma-bir muloqot qilib, ularning muammolarini o‘rganib chiqdi. Muloqot vaqtida yoshlar tomonidan malakali psixolog ko‘magiga muhtoj ekanliklarini, shuningdek chet tilini o‘rganishga qiziqishlarini ma’lum qilishdi, kelajakda IELTS xorijiy til sertifikati bo‘yicha imtihon topshirish niyatlari ham borligini aytishdi.
Rektor M.Xodjiyev tomonidan mahalla yoshlariga malakali psixolog ko'magi, ingliz tilidan bepul o‘quv kurslarini tashkil etish, shuningdek ishsiz yoshlarning bandligini ta’minlash maqsadida SOLIQ.UZ platformasida o‘zini-o’zi band qilish toifasida ro‘yxatdan o‘tishlari uchun mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Work continues with the youth of the mahalla
Today, another open dialogue meeting was held with young people living in "Nurafshan" and "Baghiston" MFY, Mirzaabad District, Sirdarya Region, attached to Gulistan State University Rector, Professor M. T. Khodzhiyev.
The rector of the university talked to each young person one by one and studied their problems. During the conversation, the young people said that they need the help of a qualified psychologist, as well as their interest in learning a foreign language, and that they intend to take the IELTS foreign language certificate exam in the future.
The rector M. Khodzhiyev gave a task to those in charge of organizing free English language training courses for the youth of the neighborhood. Also, in order to ensure the employment of unemployed youth, the task of assisting them to register in the self-employment category on the SOLIQ.UZ platform was assigned.