Mahalla yoshlari bilan ishlar davom etmoqda
Bugun Guliston davlat universiteti rektori, professor M.T.Xodjiyevga biriktirilgan Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani “Nurafshon” hamda “Bog‘iston” MFYda istiqomat qilayotgan yoshlar bilan navbatdagi ochiq muloqot uchrashuvi bo‘lib o‘tdi,
Universitet rektori har bir yosh bilan birma-bir muloqot qilib, ularning muammolarini o‘rganib chiqdi. Muloqot vaqtida yoshlar tomonidan malakali psixolog ko‘magiga muhtoj ekanliklarini, shuningdek chet tilini o‘rganishga qiziqishlarini ma’lum qilishdi, kelajakda IELTS xorijiy til sertifikati bo‘yicha imtihon topshirish niyatlari ham borligini aytishdi.
Rektor M.Xodjiyev tomonidan mahalla yoshlariga malakali psixolog ko'magi, ingliz tilidan bepul o‘quv kurslarini tashkil etish, shuningdek ishsiz yoshlarning bandligini ta’minlash maqsadida SOLIQ.UZ platformasida o‘zini-o’zi band qilish toifasida ro‘yxatdan o‘tishlari uchun mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

Продолжается работа с молодежью махалли
Сегодня состоялась очередная встреча открытого диалога с молодежью, проживающей в МФУ «Нурафшан» и «Багистон» Мирзаабадского района Сырдарьинской области при ректоре Гулистанского государственного университета, профессоре Ходжиеве М.Т.
Ректор вуза побеседовал с каждым молодым человеком по отдельности, изучил их проблемы. В ходе беседы молодые люди заявили, что им необходима помощь квалифицированного психолога, а также заинтересованность в изучении иностранного языка и что они намерены в будущем сдать сертификационный экзамен по иностранному языку IELTS.
Ректор М.Ходжиев дал задание ответственным лицам организовать бесплатные курсы английского языка для молодежи района. Также в целях обеспечения трудоустройства безработной молодежи была поставлена ​​задача помочь им зарегистрироваться в категории самозанятости на платформе SOLIQ.UZ.